Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z koniecznością wykonania robót w zakresie przebudowy sieci trakcyjnej w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wraz z przyległym szlakiem, obejmującej m.in. włączenie do układu przebudowywanego toru nr 2 na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, w dniach 21.07.2023-23.07.2023 (od piątku do niedzieli) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na linii WKD. Ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska będzie całkowicie wstrzymany od piątku, 21.07.2023 od godz. 08:45 do niedzieli, 23.07.2023 do godz. 16:45. Zamiast pociągów wyjadą pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej.

Od poniedziałku, 24.07.2023 zostanie przywrócony rozkład jazdy pociągów ujednolicony dla wszystkich dni tygodnia, ustalony dla okresu 17.07.2023-02.09.2023. Jednocześnie Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w ramach kontynuacji inwestycji prowadzonej na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego w najbliższych tygodniach będą wprowadzane dodatkowe ograniczenia o charakterze krótkotrwałym lub indywidualnym. Najbliższy termin planowanych ograniczeń: 04-06.08.2023 (piątek-niedziela). Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną opublikowane w ramach odrębnych komunikatów.

Uprzejmie prosimy o szczegółowe zapoznanie się z nową organizacją ruchu pociągów na linii WKD.

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w dniu 21.07.2023 (piątek)

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w dniu 22.07.2023 (sobota)

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w dniu 23.07.2023 (niedziela)

Wszystkie rozkłady jazdy zostały również zamieszczone w końcowej części artykułu.


ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

 1. W związku z pracami obejmującymi kolejny etap przebudowy linii kolejowej na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego od dnia 21.07.2023 (piątek) do dnia 23.07.2023 (niedziela) zostaną wprowadzone następujące ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
  (a) w dniu 21.07.2023 (piątek) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna prowadzony od początku doby do godz. 8:45; od godz. 8:45 zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów i przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Owczarnia – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); do końca doby ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  (b) w dniu 22.07.2023 (sobota) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna całkowicie wstrzymany; zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów całodobowe; przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Owczarnia – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  (c) w dniu 23.07.2022 (niedziela) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Maz. Radońska – Podkowa Leśna Główna wstrzymany od początku doby do godz. 16:45; przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Owczarnia – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); od godz. 16:45 otwarcie ww. odcinka dla ruchu pociągów; od początku doby do godz. 16:45 ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  (d) ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD będzie prowadzony bez zmian w stosunku do organizacji ruchu przyjętej dla okresu 17.07.2023-02.09.2023;
  (e) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia linia ZA12 (rozkład jazdy dla połączeń do/z Milanówka – bez zmian).
 2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.
 3. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
 4. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
 5. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 20.07.2023 i ważnych na przejazdy w dniu 21.07.2023 i później:
  (a) całkowicie niewykorzystanych,
  (b) częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych
  bez potrącania odstępnego.
 2. Zwrotu biletów okresowych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonuje:
  (a) kasa biletowa – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;
  (b) Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa (2 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, tel. 801 789 405, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych;
  (c) Centrum Obsługi Klienta, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 22 437 92 85 (8h w dni robocze od poniedziałku do piątku) – w przypadku biletów zakupionych w automatach mobilnych);
  (d) w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW I STACJI WKD ORAZ ODPOWIADAJĄCYCH IM PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ

Przystanek/stacja WKD

Odpowiadający przystanek autobusowy

GRODZISK MAZ. RADOŃSKA

odjazdy: GRODZISK MAZ. RADOŃSKA WKD 01 – ul. Radońska (w pobliżu stacji WKD, przystanek przy jezdni w kierunku ul. Montwiłła i ul. Sienkiewicza)
przyjazdy: GRODZISK MAZ. RADOŃSKA WKD 02 – ul. Radońska (w pobliżu stacji WKD, zatoczka wzdłuż muru cmentarza)

GRODZISK MAZ. JORDANOWICE

GRODZISK MAZ. NADARZYŃSKA WKD 01,02 – ul. Nadarzyńska (przy WKD)

GRODZISK MAZ. PIASKOWA

GRODZISK MAZ. OS. PIASKOWA 01,02 – ul. Piaskowa (przy WKD)

GRODZISK MAZ. OKRĘŻNA

GRODZISK MAZ. OKRĘŻNA/PIASKOWA WKD 01,02 – ul. Okrężna / ul. Piaskowa

BRZÓZKI

MILANÓWEK PTASIA 01,02 – ul. Kazimierzowska / ul. Ptasia (za rondem przy ul. Średniej)

KAZIMIERÓWKA

MILANÓWEK KAZIMIERZOWSKA WKD 01,02 – ul. Kazimierzowska (przy WKD)

PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA

OWCZARNIA ŻÓŁWIŃSKA/KAZIMIERZOWSKA 01,02 – ul. Żółwińska / ul. Kazimierzowska

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

Podkowa Leśna – ul. Lotnicza (przy stacji WKD)

MILANÓWEK GRUDÓW

MILANÓWEK GRUDÓW WKD 01,02 – ul. Królewska (przy WKD)

POLESIE

MILANÓWEK TURCZYNEK 01,02 – ul. Królewska

 


LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD ORAZ NAJBLIŻSZE PUNKTY UMOŻLIWIAJĄCE ZAKUP BILETÓW WKD

Przystanek zastępczej komunikacji autobusowej

Punkt biletowy

GRODZISK MAZ. RADOŃSKA

kasa biletowa zlokalizowana na parkingu przy wjeździe na teren siedziby WKD od strony ul. Radońskiej oraz automat biletowy przy sklepie spożywczym

GRODZISK MAZ. JORDANOWICE

automat biletowy na p.o. WKD Grodzisk Maz. Jordanowice (peron nr 1 / kier. Warszawa)

GRODZISK MAZ. PIASKOWA

automat biletowy na p.o. WKD Grodzisk Maz. Piaskowa (peron nr 1 / kier. Warszawa) oraz kiosk przy peronie

GRODZISK MAZ. OKRĘŻNA

automat biletowy na p.o. WKD Grodzisk Maz. Okrężna (peron nr 1 / kier. Warszawa) lub na p.o. WKD Grodzisk Maz. Piaskowa (peron nr 1 / kier. Warszawa)

BRZÓZKI

automat biletowy na p.o. WKD Brzózki (peron nr 1 / kier. Warszawa)

KAZIMIERÓWKA

automat biletowy na p.o. WKD Kazimierówka (peron nr 1 / kier. Warszawa)

PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA

automat biletowy na p.o. WKD Podkowa Leśna Zachodnia (peron nr 1 / kier. Warszawa)

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

kasa biletowa zlokalizowana na stacji Podkowa Leśna Główna WKD oraz automat biletowy na peronie (peron nr 1 / kier. Warszawa)

MILANÓWEK GRUDÓW

automat biletowy na p.o. WKD Milanówek Grudów

POLESIE

automat biletowy na p.o. WKD Polesie

 


OKRES OBOWIĄZYWANIA SPECJALNEGO ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

Specjalny rozkład jazdy obowiązuje od nocy z dnia poprzedzającego określony datą dzień rozpoczęcia obowiązywania na określony datą dzień rozpoczęcia obowiązywania – godz. 3:00, do nocy z określonego datą dnia zakończenia obowiązywania na dzień następujący po określonym datą dniu zakończenia obowiązywania – godz. 3:00.


Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w dniu 21.07.2023 (piątek)

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w dniu 22.07.2023 (sobota)

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w dniu 23.07.2023 (niedziela)


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu serdecznie przepraszamy.