W ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” w piątek 13 października WKD wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim przeprowadzona została akcja rozdawania elementów odblaskowych. Jej celem było zachęcenie do noszenia odblasków w okresie jesienno-zimowym.

W dniu 13 października Warszawska Kolej Dojazdowa wraz z grodziskimi policjantami w ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” podczas działań profilaktyczno-kontrolnych wręczali pieszym, rowerzystom oraz kierowcom  opaski odblaskowe i zachęcali do korzystania z nich. Akcja prowadzona była w okolicach przejazdów kolejowych w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Nadarzyńskiej oraz przy stacji WKD Podkowa Leśna Główna.

Jesień i zima to okres szczególny, w którym coraz szybciej zapada zmrok, stajemy się mniej widoczni dla zmotoryzowanych. Nie wszystkie miejsca są odpowiednio oświetlone, brakuje chodników, a ruch pieszy niezmiennie trwa. W  kwestii bezpieczeństwa komunikacyjnego bardzo ważny jest czas – jeśli kierowca za późno zauważy człowieka na drodze, wówczas istnieje ryzyko, iż nie zdąży wyhamować, a to może zakończyć się tragicznie. Dlatego tak ważne jest noszenie odblasków – szczególnie w okresie jesienno–zimowym.

WuKaDka dziękuje Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim za pomoc w przeprowadzeniu akcji „odblaskowej” i popularyzacji prawidłowych postaw bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym.

Noś odblaski - daj się zauważyć!