Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w wyniku przeprowadzonych mediacji w dniu 14.11.2023 pomiędzy Zarządem spółki WKD a przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, na propozycje przedstawione przez Zarząd spółki WKD, wśród których znalazła się m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 500 zł od dnia 01.04.2024 przystała NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, odstępując od sporu i akcji strajkowej.

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce nie przystał na propozycje przedłożone przez Zarząd spółki WKD, podtrzymał swoje żądania wprowadzenia drugiej podwyżki w bieżącym, 2023 roku i tym samym podtrzymał decyzję o przeprowadzeniu 2-godzinnego strajku ostrzegawczego w dniu 15.11.2023 (środa) w godzinach 06.00-08.00.

W związku ze strajkiem ostrzegawczym prowadzonym przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce w dniu 15.11.2023 r. (środa) w godzinach 6:00-8:00 nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na linii WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z prośbą do wszystkich pasażerów o skorzystania z pociągów uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.

W godz. 5:30 - 9:00 wszystkie bilety WKD – jednorazowe i okresowe honorowane będą w pociągach KM. W przypadku podróży pociągiem KM na podstawie biletu jednorazowego należy wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.

Na podstawie informacji przekazanych przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce, w ramach strajku ostrzegawczego wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów w dniu 15.11.2023 w godzinach 6:00-8:00 zatrzymają się na najbliższej stacji/przystanku osobowym.

 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.