Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia (niedziela) osoby z niepełnosprawnościami będą mogły podróżować bezpłatnie wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii WKD, niezależnie od relacji i czasu podróży.

3 grudnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W 2012 roku Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób z niepełnosprawnościami. Jej przesłaniem jest ochrona i zapewnienie pełnego i równego korzystania z praw człowieka i podstawowych wolności przez osoby z niepełnosprawnościami na równi ze wszystkimi innymi obywatelami. 

Warszawska Kolej Dojazdowa podejmuje szereg działań w celu poprawy jakości swoich usług, w szczególności stara się zapewnić swobodę komunikacji w poruszaniu się po przestrzeni peronowej poprzez jej modernizację odpowiednio dostosowując ją do potrzeb wszystkich pasażerów, w tym osób o szczególnych potrzebach, osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób z niepełnosprawnościami. W ramach likwidacji barier na peronach powstają ścieżki prowadzące dla osób z dysfunkcjami wzroku, zmienia się również dostępność budynku biurowego, można już korzystać z usługi tłumacza online języka migowego, organizowane są szkolenia personelu, po to aby lepiej zrozumieć i lepiej pomagać.

W ramach obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami WuKaDka zapewnia osobom z niepełnosprawnościami w dniu 3 grudnia nieodpłatną podróż wszystkimi pociągami WKD.

Zapoznaj się ze szczegółami oferty:

Warunki taryfowe oferty Dzień osób z niepełnosprawnościami obowiązujące w dniu 3 grudnia

 

 

 

 

Wróć

Zobacz również

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce podtrzymał decyzję o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego na linii WKD w dniu 15.11.2023 r. (środa) w godzinach 6:00-8:00. Wszystkie...

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w wyniku przeprowadzonych mediacji w dniu 14.11.2023 pomiędzy Zarządem spółki WKD a przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, na...