W związku z prowadzonym od 18.01.2024 r. przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce strajkiem generalnym w formie rotacyjnej w WKD, wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów, w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00 zostaną zatrzymane na najbliższej stacji/przystanku osobowym.

Po zatrzymaniu pociągów na określonych stacjach i przystankach osobowych zostaną podstawione autobusy umożliwiające kontynuację podróży na relacji do stacji docelowej określonej odpowiednio dla unieruchomionego pociągu. Autobusy zostaną podstawione tylko w rejonie tych stacji/przystanków osobowych, na których zatrzymają się pociągi objęte godzinami strajku generalnego.

Tutaj znajdziesz rozkład jazdy autobusów na czas strajku

Ponadto Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż na czas utrudnień w ruchu pociągów na linii WKD związanych z prowadzonym przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce  ww. strajkiem generalnym w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00:

 1. Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD  honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna w godzinach 5:30-8:30 oraz 14:30-17:30.
  Pasażerowie WKD podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletu jednorazowego WKD zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.
 2. Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD honorowane w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.

 


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z rozpoczęciem przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce strajku generalnego w formie rotacyjnej począwszy od dnia 18 stycznia 2024 roku (czwartek) w WKD, wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów, w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00 zostaną zatrzymane na najbliższej stacji/przystanku osobowym. Następnie od dnia 19 stycznia 2024 roku (piątek) strajk będzie prowadzony codziennie w dni robocze.

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów na linii WKD począwszy od dnia 18 stycznia 2024 roku (czwartek) w godzinach 6:00-8:00 i 15:00-17:00:

 1. Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD w ww. terminie będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.
  Pasażerowie WKD podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletu jednorazowego WKD zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.
 2. Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD w ww. terminie będą honorowane w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.


Po zatrzymaniu pociągów na określonych stacjach i przystankach osobowych zostaną podstawione autobusy umożliwiające kontynuację podróży na relacji do stacji docelowej określonej odpowiednio dla unieruchomionego pociągu. Autobusy zostaną podstawione tylko w rejonie tych stacji/przystanków osobowych, na których zatrzymają się pociągi objęte godzinami strajku generalnego. W porze porannego szczytu przewozowego ok. godz. 6:00 zostały zatrzymane pociągi na następujących stacjach/przystankach osobowych:

 • stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska (kierunek Warszawa)
 • stacja Podkowa Leśna Główna (kierunek Warszawa oraz kierunek Grodzisk Mazowiecki)
 • przystanek osobowy Malichy (kierunek Warszawa oraz kierunek Milanówek)

Autobusy będą kontynuować przejazd wzdłuż trasy WKD do stacji docelowej, do której według rozkładu jazdy zmierzał dany pociąg zgodnie z trasami komunikacji zastępczej opracowanymi na potrzeby tzw. sytuacji awaryjnych. UWAGA: obowiązują postanowienia związane ze skróceniem linii kolejowej WKD do przystanku Warszawa Reduta Ordona wraz z przesiadką do zastępczych środków transportu w obrębie przystanku osobowego Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Schemat tras dla autobusów według warunków dla komunikacji zastępczej w PRZYPADKU AWARII >> zobacz kartę z wykazem tras:

Trasa 1: Komorów - Warszawa Śródmieście WKD (WARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIE) >> link do wykazu przystanków z mapami

Trasa 2: Podkowa Leśna Główna - Komorów - Pruszków WKD >> link do wykazu przystanków z mapami

Trasa 3: Grodzisk Mazowiecki Radońska - Podkowa Leśna Główna >> link do wykazu przystanków z mapami

Trasa 4: Podkowa Leśna Główna - Milanówek Grudów >> link do wykazu przystanków z mapami

UWAGA: Obowiązują trasy łączone w przypadku przejazdu autobusu na pełnej relacji od stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Alaja Jerozolimskie (jako połączenie Trasy 1 i Trasy 3).