14 kwietnia obchodzimy Dzień Patrzenia w Niebo. Dzień, w którym bezkarnie możemy przystanąć na moment, spojrzeć w niebo i poświęcić chwilę tylko dla siebie, zostawiając za sobą codzienny pęd.

Znakiem naszych czasów jest niestety brak czasu. Przestaliśmy o siebie dbać, jesteśmy ciągle zabiegani, skupieni na codziennych obowiązkach. Nie mamy czasu na realizację swoich potrzeb, zainteresowań czy marzeń bo priorytetem są nasze ambicje, praca i nauka. Pęd życia pochłania nas całkowicie wpływając negatywnie na nasze zdrowie i komfort psychiczny.

A taki dzień przypomina, że nasze potrzeby też są ważne. Nie powinniśmy funkcjonować cały czas na najwyższych obrotach, ale także oddać się po prostu chwili potrzebnego naszemu organizmowi relaksu, by przystopować, zatrzymać się na moment. Pooddychajmy głęboko świeżym powietrzem, spójrzmy w górę, wpatrzmy się w błękit bezkresnego nieba i poobserwujmy jak tam spokojnie oraz pięknie. Taka niepozorna chwila wytchnienia najszybciej poprawia nasze samopoczucie, odpręża zarówno nasze ciało jak i umysł. 

Świętujmy więc Dzień Patrzenia w Niebo odważnie patrząc w niebo … Oddajmy się chwili potrzebnego naszemu organizmowi relaksu, może podczas tej chwili znajdziecie inspiracje na wypoczynek … połączony z przejazdem WuKaDką 😊.  Pomyśl o sobie i swoich potrzebach, popatrz przez chwilę w niebo!